Blog Bailando 

Tango Argentino z Mistrzem Mario Correa!

Zapraszamy na jedyny w Polsce kurs Tango Argentino z prawdziwym mistrzem tańca – Mario Correa!

Mario Correa jest Argentyńczykien, tancerzem profesionalnym, instuktorem tanga. Realizuje pokazy, workshopy, lekcje, kursy, choreografie, bierze udział w wydarzeniach tangowych, jest muzykalizatorem. Mario prowadził warsztaty Tanga Argentynskiego w Konserwatorium Baletowym w Maladze, tańczył w teatrach w Marbellii, Maladze i Buenos Aires, brał udział w pokazach na licznych imprezach okolicznościowych.

Jako tancerz, jego silną stroną jest „Tango de Pista”, w „Tangu Scenicznym” mając świadomość, że jest on pokazową stroną tańca, figury traktuje jako ważne ozdobniki, a nie jako fundamentalną jego część. Jako nauczyciel kładzie nacisk na odpowiednie, ładne chodzenie, tak zwana „caminata”, w objęciu, słuchając muzyki, aby lider(ka) proponując ruch folowerowi(rce) , ten(ta) mógł(a) odczytać jego intencje łatwo i jasno. Aby obydwoje mogli słuchać swojej mowy ciała i ją interpretować.

W trakcie jak adepci awansują, Mario uczy coraz trudniejszych i bogatszych rozwiązań dla przestrzeni mniejszych-milongowych.

Przykładowa tematyka:

  • Tango: objęcie, postawa, caminata, ochos, muzykalność, zmiany tępa, obroty, ozdobniki, figury.
  • Walc: kroki i obroty charakterystyczne dla walca, muzykalność.
  • Milonga: radość i odmienność milongi, dynamika, improwizacja.

Rozpoczęcie16 czerwca godz 19:15
Koszt kursu 180 zł od osoby, za piec spotkań po dwie godziny lekcyjne, jeśli zapiszesz się na trzy stopnie od razu, otrzymasz specjalną zniżkę. Koszt kursu będzie wynosił 150 zł za piec spotkań po 2 godziny lekcyjne

Related posts