Lepszy Poznań

Poznań, Poland

SPORTOWA RODZINA

„Agatka” – organizator największych zawodów w całej Polsce – Thriatlon Edu Sport. Pierwsze imprezy w Polsce powstały właśnie tu. Endu Sport, polski Ironman i w innych miastach w Polsce, zachęcając miliony ludzi do biegania, pływania, jeżdżenia na rowerze.

Marzeniem wujka był balet, „Martusia” wybrała akrobatykę. Wielokrotna Mistrzyni Polski w akrobatyce, Mistrzyni w Duetach Akrobatycznych. W dalszym ciągu trenuje w towarzystwie swojego wspaniałego chłopaka – Frycka. Jako zawodnicy sportowi, trenerzy również uczą przyszłych mistrzów akrobatyki. Miłość, uśmiech, radość dodaje Fryckowi i Marcie skrzydeł.

„Krzyś” – dyplomowany nauczyciel tańca, absolwent Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli w Wielkiej Brytanii (Imperial Society of Teacher of Dancing ISTD Lonyn). Zawodowiec, aktywny sportowiec, taniec sportowy i rekreacyjny, ProAm Sport, trener dwóch klubów sportowych w Poznaniu i Szamotułach, sędzia Polskiej Federacji Tańca. Wyszkolił Mistrzów Polski i Świata. Jako członek zarządu zapoczątkował bardzo ważne zmiany w Polskim Towarzystwie Tanecznym. Organizator największych turniejów tańca w Polsce, między innymi Mistrzostw Wielkopolski w Tańcu Towarzyskim (Polskie Towarzystwo Taneczne), taneczny Festival Tańca w Szamotułach. Otrzymał liczne wyróżnienia między innymi starostwo powiatu Szamotulskiego, Urząd Miasta w Szamotułach, Dyrekcja Ośrodka Kultury w Szamotułach, Złote Odznaczenie za zasługi w tworzeniu twórczości artystycznej w Wielkopolsce. Są powody do ogromnej dumy osobistej i publicznej. Zawdzięczmy mu ogromne zasługi i wyróżnienia dla miasta Poznania i nie tylko, za wkład w rozwój Poznania i Polski w aspekcie sportowym i kulturalnym. Ogromna ilość tytułów Mistrza Polski i innych w sporcie. Organizator największych zawodów, turniejów tańca, Mistrzostw Polski, Elimnacji do Mistrzostw Świata i Europy. Opinia o trenerze, bezsprzecznie najlepsza, szybko rozeszła się wśród instytucji kultury w całej Wielkopolsce, często przez dyrektorów Domów Kultury. Był wręcz proszony do podjęcia współpracy. Miasta, w których podjął się pracować jako trener to: Swarzędz, Stęszew, Środa Wielkopolska, Września, Kórnik, Nowy Tomyśl, Wronki oraz Szamotuły. We wszystkich Domach Tańca w wymienionych miejscowościach, używając swojego uroku osobistego i determinacji doprowadził do spektakularnego sukcesu społecznego i edukacyjnego społeczności tanecznej. Potrafił zjednać wszystkich, jako ambitny nauczyciel młodszego pokolenia uzyskał publiczne poparcie i uznanie Pana Prof. Jerzego Helle – honorowego nauczyciela u sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Pan Prof. jest uważany za największy autorytet w Polsce i na świecie w tańcu. Poparcie Krzysztofa Owczarczaka to forma podziękowania za zasługi pedagogiczne, metodyczne, wspaniały dialog ze wszystkimi i ogromne sukcesy jako nauczyciel, trener, sędzia, organizator, członek zarządu.

Sportowa rodzina, która dała wiele radości wszystkim Poznaniakom i całej Polsce. Taneczna rodzina, żyjąca z pełnym zaangażowaniem dla mieszkańców i ogromnymi ambicjami, z wielkim sercem dla społeczności, propagująca zdrowy tryb życia, dająca wszystkim uśmiech, szczęście, najlepszy sport, satysfakcje, rozwój i zdrowie. Rodzinny autorytet odziedziczony po dziadkach (znanych poznańskich rzemieślnikach, Państwa Makowskich, wyróżnionych medalem Honorowego Poznaniaka), z wieloma podziękowaniami za zasługi dla miasta Poznania.

Podczas kryzysu w naszym mieście, to był ciężki moment dla Pana prezydenta. Nie było w mieście funduszy na ozdoby świąteczne, często z powodów oszczędnościowych był wyłączony prąd na ulicach. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dwie dzielne dziewczyny podarowały Panu Prezydentowi Grobelnemu choinkę pięknie udekorowaną, którą mogli podziwiać i czuć magię świąt Poznaniacy, pod ratuszem na Starym Rynku.

Agata i Marta Kluczyńskie co roku przekazują wraz z firmą Endu Sport paczki dla ogromnej ilosci ubogich rodzin i dzieci. Natomiast ja bezpłatnie wspierałem Świetlice Socjoterapeutyczną Promyk w Poznaniu. Przez okres ponad dwanaście lat wspierałem Dom Dziecka w Szamotułach ucząc dzieci i wychowując w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi Dom Zakonny.

Szacunek i uznanie nasze oraz wasze. Za pracowitość… dla nas wszystkich razem. Sukces dobrego dialogu. Sport łączy ludzi… Lepiej czujemy motywacje, potrafimy ze sobą rozmawiać i odnosimy wyniki sportowe, organizacyjne. Rozwijamy się razem, mamy wspólny temat oraz cel. To nasz sukces i wynik sportowy. Mamy powody do dumy. Po prostu wszystko się udało…

Agata Kluczyńska – organizator największych wydarzeń sportowych. Ogromne zasługi i wspaniały dialog społeczny. Wielkie zasługi, umiejętności i ogromna praca dzisiaj owocuje w Polsce. Agata zapoczątkowała, tego typu imprezy w Poznaniu, a następnie w całym naszym kraju. To właśnie w Edu Sport odbyły się pierwsze zawody bieg, rower, pływanie – Thriatlon Sieraków. https://youtu.be/wOGaLQAB_E0
https://youtu.be/zRj19-Hsf0c

Marta Kluczyńska – mistrzyni i trenerka akrobatyki sportowej. Wspaniała osobowość, bardzo szanowana w gronie przyjaciół AZS Poznań.
Zawody Akrobatyczne w Zielonej Górze Marta Kluczyńska https://youtu.be/idgqhOiuOUk
Marta Kuczyńska Mistrzyni , Trenerka Akrobatyka AWF Katowice https://youtu.be/LDDo-oZqzbg

Krzysztof Owczarczak – generalny dyrektor Mistrzostw Polski, Eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy (Organizational Director of the National Qualification Championship for the World and European Championships of the International Dance Organization I.D.O. Dance & Dance Sport) 🇵🇱 Poland, Szamotuly 2012.
Z ramienia Polskich Związków, Polski Związek Tańca P.Z. Tan., Sekretarz Narodowy IDO Polska, Zbigniew Zasada Prezes Polskiej Federacji Tańca. Piotr Patlaszynski https://youtu.be/PyXBtmlKTUI Krzysztof Owczarczak organizator wielu mistrzostw i turniejów tańca Polskie Towarzystwo Taneczne https://youtu.be/BzG9ghgouyc