Blog Bailando 

„REALIZUJEMY WESELNE MARZENIA”

Dla wielu osób pierwszy weselny taniec to bez wątpienia najważniejszy taniec w życiu!

Iza i Mateusz
Iza i Mateusz

Zdenerwowani rodzice, spięci teściowie, natrętne ciotki, gadatliwi wujowie, dalsi i bliżsi kuzyni oraz mnóstwo dzieci i do tego fotograf, który uwieczni wszystko dla potomnych. Tak wygląda ten moment, kiedy oczy wszystkich zaproszonych gości patrzą na parę młodą, w momencie gdy z głośników zaczynają się wydobywać pierwsze dźwięki wybranego utworu na pierwszy weselny taniec!

To może być wielki sukces nawet dla tych, którzy nie umieją tańczyć. Trzeba się do tego tylko dobrze przygotować” – motywuje Krzysztof Owczarczak, dyrektor Szkoły Tańca Bailando.

Jak pokazuje doświadczenie profesjonalnych nauczycieli tańca, z każdego wesela można zrobić „Taniec z Gwiazdami”.

„Strach i spięcie mięśni uniemożliwiające płynne ruchy można pokonać. Dobry instruktor potrafi tak przygotować każdą parę na ten jeden, wyjątkowy taniec, by umiejętnie ukryć niedoskonałości techniki a uwypuklić to co da efekt, który zachwyci całą salę. Warto przed weselem poświęcić kilka godzin, pod okiem nauczyciela tańca, by pewnym krokiem rozpocząć ten niezapomniany wieczór” – przekonuje  Kalina Skwarcz ze Szkoły Tańca Bailando.

Te kilka godzin na naukę czasem zwiąże się z przygotowaniem indywidualnej choreografii, bo piosenka na pierwszy taniec nie jest przypadkowa. Wtedy instruktorzy mają trudniejsze zadanie, ale przyznają, że traktują je jak wyzwanie, które musi zakończyć się sukcesem.

„Czuję, że w Bailando realizujmy weselne marzenia. Czasem pary przychodzą do nas z upatrzonym, ukochanym utworem, na przykład piosenką z pierwszej randki. Klasyczne kroki, nawet jeśli są znane młodej parze, nie wystarczą. Ale to jest w tej pracy najfajniejsze. Musimy stworzyć z nowożeńcami coś, co będzie odzwierciedlać Ich charakter, co pokaże zaproszonym gościom jak bardzo się kochają i jak dobrze do siebie pasują” – podsumowuje Krzysztof Owczarczak, dyrektor Szkoły Tańca Bailando.

Agata i Maciek
Agata i Maciek
Asia i Łukasz
Asia i Łukasz

A przykładów par, które brały udział w kursie dla narzeczonych jest wiele. Wspomnienia Ich weselnych tańców oraz ślubnych emocji uwiecznione zostały na setkach zdjęć. Są wśród Nich Ani i Michał, których zdjęcie Studia Alex jest okładką tego wpisu, Iza i Mateusz, Asia i Łukasz czy Agata i Maciej.

Jak podkreślają instruktorzy pierwszy weselny taniec może mieć elementy klasyczne, takie jak walc angielski lub wiedeński, tango czy foxtrot. Iskry do choreografii często dodają fragmenty tańców latynoskich, w tym gorące rytmy salsy, brazylijskiej samby, kubańskiej cha-chy lub hiszpańskiego paso-doble. Coraz częściej do układu tanecznego wplata się też hip-hop i taniec nowoczesny. Wszystko zależy od młodej pary. W końcu marzenia to rzecz indywidualna. Te taneczne są akurat do spełnienia. Na przykład w Bailando.


♥♥♥ ZAPISZ SIĘ NA KURS DLA NARZECZONYCH W BAILANDO ♥♥♥


Raz jeszcze Ania i Michał
Raz jeszcze Ania i Michał

Related posts