Blog Bailando 

Czym jest taniec?

Taniec… ogromny magnes pozytywnego przyciągania, naszej radości, miłości i pozytywnego myślenia. Poznań… miasto wyjątkowych tanecznych doznań.

Taniec w Polsce rośnie w siłę. Szkoły Tańca pełne są zapału do tańca i nauki. Nasi uczniowie kontynuują naukę tańca latami. „Taniec uzależnia” najbardziej. W dodatku wszystkich i w każdym wieku. Salsoteki, Latin Party, Salsa Spontan, Milonga Tanga… Od momentu kiedy Karolina Felska w wywiadzie w telewizji Olsztyn oznajmiła całej Polsce „Polska to wspaniały kraj, w którym statystycznie tańczy najwięcej dzieci w całej Europie. Jesteśmy ambasadorem tańca na Świecie”.

W Bailando wówczas uczyłem około półtora tysiąca dzieci. Często grupy dziecięce były tak liczne, że prawie mnie nie było widać. Dziś jest jeszcze lepiej. W Poznaniu na każdej imprezie latynoskiej, prowadzonej przez ludzi rekomendowanych, czyli nas – najlepszych nauczycieli, bierze udział mnóstwo mieszkańców z Wielkopolski. Dzisiejsza impreza przyciągnęła jeszcze więcej nas wszystkich! Dwa Poziomy Muchos pełne par…. Moich wspaniałych przyjaciół… spotkałem wielu moich byłych uczniów, kursantów, właścicieli szkół tanecznych i trenerów, a także miłośników tańca i muzyki latynoskiej z Poznania. Wspaniale bawiliśmy się w rytmach Salsy, Bachaty, czy Kizomby…. Pięknie dziękuję za zaproszenie ❤

Wspaniale jest czuć ta atmosferę. Wchodzę, widzę radość wszystkich i ogromną serdeczność. Na ironię losu podczas moich poniedziałkowych zajęć w Bailando, bardzo obszernie poruszyłem temat naszej życzliwości względem siebie. No tak, nas nawet już tego nie trzeba uczyć, wszędzie panujące uczucie. Jak w jednej tak ogromnej rodzinie. Tyle sióstr i braci we wspaniałym świecie tańca.

Nikt nigdy w mojej karierze nie poruszył żadnych fatalnych rozmów, hmmm… konkurencja… filozofia konkurencyjności. Tkwi w naszych sercach razem pełna rodzinnej miłości. No tak kochani, jesteśmy wyjątkowi. Kocham Was wszystkich, bez względu na różnice. W sumie… jakie różnice? Żadne! I znów mam powody do uczucia wyjątkowej radości. Dziękuję Panu Bogu, za moja pasje do tańca i za mój zawód trenera, nauczyciela tańca. Najlepszy

. Bardzo dziękuję organizatorom imprezy, jesteście wyjątkowi 😉❤
Krzyś Bailando

Related posts